اتاق فرار چیست ؟

اتاق فرار اسکیپ‌می

شما و گروهتان وارد فضایی کاملا واقعی می‌شوید که با تم، سناریو و دکورِ مربوط، از پیش آماده شده است.
پیروزی در اتاق فرار به کار تیمی، سرعت، خلاقیت و صبر نیاز دارد. اتاق‌های فرار برای تعطیلات خانوادگی و تیم‌سازی شرکت ها یا تفریح با دوستانتان مناسب است. اتاق‌های فرار تجربیات شگفت انگیزی برای به اشتراک گذاشتن با افراد است، زیرا در کنار هم کار می‌کنید تا از یک اتاق فرار خارج شوید، سرنخ‌ها را پیدا کنید، پازل‌ها را کنار هم بچینید، قفل‌ها را باز کنید و هدف نهایی خود را (حل یک اتاق فرار) انجام دهید. حتی اگر واقعاً از اتاق خارج نشوید، کل تیمتان لحظات پر چالش و هیجان انگیزی تجربه می‌کند و خاطراتی را برای مدت طولانی به اشتراک خواهید گذاشت!

زمانی که در بسته می‌شود ساعت شروع به تیک تاک میکند …

چه چیزی باعث می‌شود اتاق‌های فرار بسیار محبوب شوند؟
اتاق‌های فرار روشی کاملاً جدید برای تجربه‌ی داستان گویی است. با تلفیق یک فعالیت اجتماعی با ماجراهای تعاملی و معماهای چالش برانگیز ، بازیکنان اتاق فرار در دنیایی کاملاً متفاوت با داستانی غوطه ‌ور می‌شوند که مانند سناریوی یک فیلم احساسش می‌کنند.

قبل از شروع بازی، شما می توانید یکی از سناریوها را انتخاب کنید!

هر اتاق فرار داستان منحصر به فرد خود را دارد. شما می توانید با انتخاب مأموریتی که می‌خواهید خود را به چالش بکشید، ماجراجویی خود را انتخاب کنید. شاید شما سعی می‌کنید شمش‌ها را از بانک به سرقت برده، یا برنامه ریزی برای فرار از زندان و یا سعی در تعمیر یک سفینه فضایی در کره‌ی ماه داشته باشید. به محض ورود به اتاق فرار، فوراً به دنیای دیگری منتقل خواهید شد، زیرا محیط اطراف شما با موضوع بازی شما مطابقت دارد. شاید خودتان را در آتلیه نقاشی سالوادور دالی ببینید، یا در پشت میله‌های سلول زندان، یا در یک آزمایشگاه شیمی با محلولات سری… . این دنیاهای غوطه ‌ور به شما کمک می‌کنند احساس کنید واقعاً داستان خود را تجربه می کنید.

پس از ورود به اتاق فرار، راهنمای بازی شما (گیم مستر اتاق فرار) در طول بازی به شما کمک خواهد کرد، توضیحات اولیه را به شما می‌دهد ، قوانین اتاق فرار را به شما میگوید و به همه‌ی سوال های اولیه‌ی که برای شما پیش می‌آید جواب می‌دهد سپس، تایمر شروع به شمارش می کند! از آن پس، مستقیماً در حال تعامل با اشیاء و فضاهای موجود در اتاق خواهید بود تا همه سرنخ‌ها را برای خارج شدن از اتاق فرار که می‌توانید پیدا کنید.

شما در اتاق فرار کاملاً تنها نخواهید ماند! شما و تیمتان، توسط گیم مستر، که از طریق دوربین‌ها و میکروفون‌های موجود در اتاق، نظارت بر بازی شما را انجام می‌دهد، راهنمایی می‌شوید. اگر می‌خواهید از یکی از سه سرنخ خود استفاده کنید، راهنمای بازی شما کسی است که به شما کمک می‌کند. راهنمای بازی شما همچنین می‌تواند چند نکته اضافی برای فرار از اتاق در طول ماجراجویی به شما گوش زد کند.!
آیا واقعاً در یک اتاق فرار گیر افتاده اید؟
اگر در طول بازی، هر زمان که نیاز دارید می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با گیم مستر هماهنگ کنید و بازی را ترک کنید.
اگر به موقع فرار نکنید چه اتفاقی می افتد؟
اگر مأموریت خود را با موفقیت انجام ندهید ، راهنمای بازی در پایان بازی با شما ملاقات می‌کند و ادامه‌‍‌ی بازی را به شما توضیح می‌دهد. اگرچه امکان فرار با موفقیت فرار بسیار هیجان انگیز است، اما هنوز هم اتاق‌های فرار برای گروه‌هایی که در اولین تلاش خود موفق به فرار نیستند، سرگرم کننده است!